Blog

Kupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego? Zobacz ile kosztuje tak naprawdę taki zakup.

Paweł Pyziński Specjalista kredytowy TEAM LION - Myśląc o kosztach zakupu nowego mieszkania lub z rynku wtórnego, bierzemy często pod uwagę jedynie kwotę, którą mamy zapłacić sprzedającemu. Tymczasem to tylko część wydatków, jakie będziemy musieli ponieść. Zobacz z jakimi dodatkowymi kosztami to się wiąże.

Więcej...

Kredyt hipoteczny, a działalnosc gospodacza. Ciężkie zadanie.

Uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup wymarzonego mieszkania to dla przedsiębiorców niemałe wyzwanie. Można śmiało powiedzieć, że przedsiębiorcy mają najtrudniejszą drogę do przejścia aby otrzymać kredyt na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Wbrew powszechnym opiniom, to właśnie im banki najmniej ufają.

Więcej...

Kupno mieszkania z rynku wtórnego krok po kroku

Procedura zakupu mieszkania z rynku wtórnego nieco różni się od nabywania lokalu z rynku pierwotnego. Przede wszystkim więcej rzeczy należy sprawdzić jeszcze zanim podpiszecie umowę przedwstępną. Dodatkowe problemy pojawiają się zazwyczaj podczas kontrolowania stanu prawnego wybranego mieszkania albo w momencie, kiedy okazuje się, że pod Wasze wymarzone „M” ktoś już zaciągnął kredyt hipoteczny. O tym, co zrobić po kolei i jak sobie poradzić nawet w tych trudniejszych sytuacjach piszę w dzisiejszym artykule

Więcej...

Zabrakło zdolności kredytowej? Zobacz jak zwiększyć zdolnosć kredytową.

Czasami po rozmowie z doradcą kredytowym albo z przedstawicielem konkretnego banku okazuje się, że nie macie wystarczającej zdolności kredytowej, aby uzyskać kredyt na zakup samochodu czy wymażonego mieszknaia. Co można zrobić w takiej sytuacji – jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Czy to w ogóle jest możliwe?

Więcej...

Ubezpieczenia przy kredycie

Szykujesz się do wzięcie kredytu hipotecznego? Sprawdź jakie ubezpieczenia będą Tobie oferowane przez Bank. Jest ich kilka i warto się z nimi zapoznać: ubezpieczenie pomostowe, brakującego wkładu własnego, na życie, od utraty pracy i ubezpieczenie nieruchomości. Wpis na moim blogu wyjaśni znaczenie każdego z nich.

Więcej...

Sprzedaż mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym

Wiele osób wierzy, że jeżeli kupuje mieszkanie na kredyt hipoteczny, musi zostać w nim do końca życia. Co więc w sytuacji, gdy w trakcie powiększy się nam rodzina albo dostaniemy lepiej płatną pracę w innym mieście? Nikt nie lubi poczucia, że musi coś już na zawsze.

Myślenie, że nie możemy sprzedać mieszkania, które jest obciążone hipoteką to błąd. Rynek finansowy musiał się dostosować do takich sytuacji – przeczytajcie, jak wygląda procedura sprzedaży mieszkania z kredytem.

Przede wszystkim trzeba odwiedzić placówkę banku, który kredytuje mieszkanie. Tam należy poprosić o wystawienie zaświadczenia z informacją na temat aktualnego zadłużenia. To pozwoli ocenić, ile można zyskać na sprzedaży mieszkania. Ponadto wysokość zobowiązania jest bardzo istotną informacją dla osoby chcącej kupić od nas lokal. Na takim zaświadczeniu powinien się znaleźć zapis, że bank wyraża zgodę na jednorazową spłatę zadłużenia oraz numer konta bankowego, na który kupujący ma dokonać przelewu. Oczywiście bank w tym przypadku pobierze opłatę za wystawienie takiego pisma, ale na szczęście nie są to duże sumy – w granicach 100–150 zł.

Ważne, aby umieszczając ofertę sprzedażową, zaznaczyć, że mieszkanie jest obciążone kredytem hipotecznym. Potencjalny kupujący mógłby czuć się oszukany, gdyby okazało się to później. Poza tym lepiej, żeby każdy zapoznał się z taką adnotacją i poczytał o tego typu nieruchomościach. To pomoże uniknąć sytuacji, kiedy klient przestraszy się samego słowa zadłużenie.

Zakup mieszkania może przebiegać w dwojaki sposób. Wszystko uzależnione jest od tego, czy kupujący posiada gotówkę czy również musi wspomóc się kredytem hipotecznym.

W większości przypadków taki zakup odbywa się przez finansowanie ze strony banku. Wtedy tworzy się umowę przedwstępną, w której dokładnie opisujemy obecne zadłużenie ciążące na mieszkaniu. Kupujący składa umowę przedwstępną w swoim banku, na jej podstawie następuje wydanie decyzji kredytowej, podpisanie umowy i przelew pomiędzy bankami. Nadwyżka kwoty trafia do sprzedającego. Następnie sprzedający musi zadbać, aby bank wystawił mu dokument mówiący o całkowitym spłaceniu kredytu. Z takim pismem należy udać się do wydziału ksiąg wieczystych, aby wykreślić hipotekę spłaconego kredytu.

Jeżeli kupujący posiada ustaloną kwotę w gotówce, po prostu podpisujecie umowę przedwstępną. Później nabywca wpłaca określone pieniądze na wskazane konto, a resztę przekazuje sprzedającemu. Następnie wykreśla się hipotekę spłaconego kredytu i wpisuje się nową.

Osoba, która kupuje Wasze mieszkanie i z tego tytułu zaciąga kredyt, nie musi robić tego w tym samym banku co Wy. Kupującemu przysługuje prawo wyboru innego banku. Uwaga – taka operacja sprzedaży mieszkania wymaga współpracy pomiędzy bankami i może zająć trochę więcej czasu niż normalnie.

Gdyby zaszła taka potrzeba, oferuję swoje wsparcie również w tym temacie.

Więcej...

Ranking kredytów hipotecznych maj 2016 - Paweł Pyziński niezależny doradca finansowy - darmowe konsultacje kredytowe

Mieszkania z rynku wtórnego mają swoich zwolenników. Kupując taki lokal, nie narażamy się na niespodzianki związane z jakością wykonania czy najbliższym sąsiedztwem inwestycji. Używana nieruchomość może jednak wymagać dodatkowych nakładów finansowych. W majowej edycji rankingu TeamLion.pl  sprawdziliśmy oferty kredytodawców przygotowane dla klientów kupujących 65-metrowe mieszkanie z drugiej ręki.

Więcej...

Paweł Pyziński - Jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów kredytowych w woj. mazowieckim. Bezpłatne porady kredytowe.

Każdy klient jest dla mnie wyjątkowy, a dobór oferty zależy od wielu czynników i poprzedzony jest szczegółową analizą potrzeb.

Dlatego pragnę przybliżyć moim przyszłym klientom zasady współpracy oraz poszczególne etapy procesu obsługi finansowej.

       

Więcej...

Wady i zalety mieszkań nowych i używanych

Mieszkanie nowe od dewelopera, czy może używane, z drugiej ręki? Rynek pierwotny i wtórny mają swoje wady i zalety, Przyjrzałem się im. Okazuje się, że nie ma rozwiązań najlepszych dla wszystkich. Dla jednych lepsze będzie nowe mieszkanie, a dla drugich – używane.

Największą zaletą nowego mieszkania jest to, że… jest ono nowe. Jeszcze nikt w nim nie mieszkał i od A do Z możemy je urządzić według własnego gustu, realizując przy tym kilka kreatywnych pomysłów. To moment, gdy wybrać można nie tylko kolory ścian, ale często i ich położenie, co pozwala na dowolną aranżację wnętrza nieruchomości. Nowe mieszkanie ma też gwarancję, wszelkie ewentualne usterki powinny zostać usunięte przez dewelopera.

Więcej...

Kupisz większe mieszkanie. Dzięki programowi Rodzina 500 plus

Kupisz większe mieszkanie. Dzięki programowi Rodzina 500 plus

Program Rodzina 500 plus może zwiększyć zdolność kredytową nawet o 209 tys. złotych - szacują eksperci zajmujący się rynkiem nieruchomości. Część banków najprawdopodobniej będzie uwzględniać, przy wyliczeniu naszej zdolności kredytowej, to świadczenia. Oznacza to, że rodziny, które otrzymają pieniądze mogą np. starać się o większe mieszkanie.

Więcej...

Sprawdź nową, najlepszą dopłatę do Twojego Mieszkania dla Młodych

  • Dowiesz się wszystkiego na temat programu Mieszkanie dla Młodych.
  • Co zrobić aby skorzystać z programu i uzyskać ponad 100 000 PLN dopłaty?
  • Ile dofinansowania otrzymasz jako singiel, małżeństwo, rodzina z dziećmi?
  • Jak otrzymać dofinansowanie do kupna lub budowy domu?
  • Gdzie można kupić mieszkania objęte dopłatami bez wkładu własnego?
  • Jaką masz zdolność kredytową oraz jak uzyskać dopłatę do 100% wartości?
  • Porównasz bezpłatnie warunki wszystkich 14 banków obsługujących MDM.
  • Zarejestruj się w programie już teraz aby skorzystać z dopłaty!

Więcej...

Najlepsze kredyty gotówkowe. Ranking Paweł Pyziński - Team Lion Polska

Pożyczając 3 tys. złotych na 12 miesięcy, poniesiemy koszt od 160 do ponad 600 złotych. Koszty kredytów są mocno zróżnicowane i żeby wybrać najkorzystniejszy, nie wystarczy kierować się niską prowizją i oprocentowaniem. Aby pomóc w znalezieniu najtańszej pożyczki, przygotowałem oferty kredytów na 3 tys. oraz 15 tys. złotych. Zobacz, gdzie jest najtaniej.

Więcej...

Podatek bankowy. Instytucje finansowe już zaczynają przerzucać koszty na klientów - Paweł Pyziński Team Lion Polska

Szanowni Państwo, ostatnimi czasy głośno się mówi o nałożeniu podatku bankowego, jako jeden z najbardziej doświadczonych, bezpłatnych doradców hipotecznych przygotowałem kilka informacji z czym to się wiąże i w jaki sposób już banki zareagowały na informację dotyczące tego podatku.

Skutkiem jest nie tylko podwyższanie marż, ale także zmniejszenie akcji kredytowej – faktem jest, że już dwa banki podwyższyły marże kredytów hipotecznych.

Więcej...

Paweł Pyziński – Sukces sprzedażowy deweloperów

Jako specjalista kredytowy będący blisko rynku nieruchomości, przygotowałem dla Państwa informację na temat sukcesu deweloperów, którzy świętują rekordy sprzedaży i z rozmachem planują kolejne inwestycje. Za ich optymizmem stoi kilka czynników, których aktualność przez jakiś czas nie powinna ulec zmianie. Należy jednak zachować ostrożność, bo żadne zjawisko rynkowe nie trwa wiecznie.

Więcej...

W przyszłym roku w MdM może zabraknąć pieniędzy - Paweł Pyziński najlepszy bezpłatny doradca kredytowy w Warszawie

W przyszłym roku w MdM może zabraknąć pieniędzy

Sprawdziłem dla Państwa jak wygląda kwestia  zasobów finansowych w Programie „Mieszkanie dla Młodych” W listopadzie chętni na dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych złożyli do Banku Gospodarstwa Krajowego wnioski o dopłaty na kwotę 125,1 mln zł. To najlepszy pod tym względem miesiąc od początku działania programu, który ruszył w 2014 roku.

 

Więcej...

Wady i zalety mieszkań bezczynszowych – Paweł Pyziński Team Lion

Przygotowałem informację na temat mieszkań bezczynszowych, jak wiadomo „Nie ma róży bez kolców” – mieszkanie bezczynszowe to realna oszczędność kilkuset złotych miesięcznie, ale rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. Wziąłem dla Państwa pod lupę nieruchomości tego tyu i przyjrzałem się plusom i minusom takich ofert.

Więcej...

Rata, to nie wszystko

Prowizja i oprocentowanie to dwa podstawowe parametry, które w największym stopniu wpływają na koszt kredytu i jego atrakcyjność. 

Więcej...

Rynek wtórny napędza Mieszkanie dla Młodych

65 proc. złożonych we wrześniu i październiku wniosków o tegoroczne dofinansowanie zakupu mieszkania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych dotyczyło nabycia nieruchomości z rynku wtórnego...

Więcej...

Ranking lokat Team Lion Polska 6M – listopad 2015

Lokaty półroczne zagwarantują zysk na poziomie 3,00% w skali roku. To szczyt tego, co klient może wywalczyć, godząc się na dodatkowe warunki stawiane przez bank w zamian za promocyjne oprocentowanie.

Więcej...

Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2015

Nie ma uniwersalnego kredytu hipotecznego, jego parametry oraz koszt zależą od wielu czynników. Dwóch różnych klientów może otrzymać odmienne propozycje od tego samego banku. 

Więcej...